Read Groene Vrijdag by Elvin Post Online

groene-vrijdag

Verontrustend spannend debuut van nieuw Nederlands talent en thrillerrecensent Elvin Post - voor de liefhebbers van Elmore Leonard en Quentin TarantinoWinston Malone vindt dat het tijd is om de zaken anders aan te pakken. Hij woont met zijn vrouw Cordelia in een bouwvallig appartement op Staten Island, New York, hij is nauwelijks tevreden met zijn werk bij een geldkantoorVerontrustend spannend debuut van nieuw Nederlands talent en thrillerrecensent Elvin Post - voor de liefhebbers van Elmore Leonard en Quentin TarantinoWinston Malone vindt dat het tijd is om de zaken anders aan te pakken. Hij woont met zijn vrouw Cordelia in een bouwvallig appartement op Staten Island, New York, hij is nauwelijks tevreden met zijn werk bij een geldkantoor en nog minder met zijn salaris. Als hij in de problemen komt met de afbetaling van de driezitsbank die hij voor zijn vrouw heeft gekocht, besluit Winston de laatste wijze woorden van zijn overleden vader in de praktijk te brengen.Zo raakt Winston verzeild in netelige situaties en in een louche circuit dat bevolkt wordt door een kleurige cast: een in wapens handelende ijscoman; zijn lijfwacht, een dwerg met een rekenprobleem en een verleden in All Star Wrestling; een ex-bajesklant met een obsessie voor een gefrustreerde soapster en de echtgenote van de soapster, een puissant rijke aanbidster van Jerry Springer met een groot geloof in relatiebemiddelingsbureaus. En dan is er ook nog twee miljoen dollar waar iedereen recht op meent te hebben...Elvin Post (1973) werkte na zijn studie lange tijd voor een literair agentschap in New York. Nu is hij freelance journalist, o.a. voor Algemeen Dagblad, en woont hij met zijn Amerikaanse vrouw en dochtertje in Rotterdam. Groene vrijdag is zijn debuutroman...

Title : Groene Vrijdag
Author :
Rating :
ISBN : 9789041409874
Format Type : Paperback
Number of Pages : 288 Pages
Status : Available For Download
Last checked : 21 Minutes ago!

Groene Vrijdag Reviews

  • Faaqih Irfan
    2019-01-05 11:30

    thriller Amerika rasa Belanda. Kisah sebuah perjuangan, pertemanan, dan pengkhianatan demi dolar. Cerita yang cukup mengibur sekaligus menegangkan. Sebuah sandiwara yang teratur. Si negro Malone yang terjebak pada pusaran keinginan para penjahat Italia dan Meksiko dalam pertaruhan dua juta dolar.

  • Irma Maes
    2019-01-01 08:28

    Dit is het debuut van Elvin Post. Het is een leuke thriller die prettig leest. Lekker om even tussendoor te lezen of in je vakantie.

  • Bunga Mawar
    2019-01-08 09:30

    Aku mau kasih tau kamu yang pertama, ya. Kata sampul depannya, ini buku thriller terbaik Belanda. Makanya waktu aku baca aku kirain settingnya ada di Belanda. Enggak taunya di Amerika, ny lebih tepatnya. Salah aku sih enggak baca sinopsisnya di belakang buku. Tapi enggak apa2. Aku baca aja.Kedua, masih dari kata yang ada di sampul depan buku, ini buku thriller. Aku sih enggak terlalu percaya sama kata2 "terbaik", tapi aku tetap mengharapkan ini thriller. Bikin tegang dikit seenggaknya lah. Apalagi ada perampokan bersenjata, ada mafia italia dan gengster meksiko. Eh enggak taunya ini jadi kayak buku komedi aja kalo buat aku. Enggak apa2 juga, kan menghibur. BIkin aku nahan ketawa di angkot.Ketiga, aku harus bilang, walau aku merasa aneh sama terjemahan buku ini, ternyata aku bisa aja tuh baca buku ini sampai tamat. Pakai acara tabah juga sih. Paling aku jadi tanya2 sama diri aku sendiri, memangnya gaya penulisan si Elvin Post itu dalam novel aslinya begini ya? Enggak pakai ejaan bahasa Belanda yang baik dan benar, ya? Atau semua tokoh di novel ini punya gaya bahasa yang seragam, ya, termasuk dialek dan gaya berpikirnya? Kalau iya, ya udah. Apa sih hak aku buat protes sama penerjemah? Enggak ada kan? Apalagi aku juga belum pernah menerjemahkan satu buku novel pun ke bahasa Indonesia. Enggak boleh belagu kan ya?Tapi kalau ternyata yaaah, ada peran serta aktif dari gaya penerjemahnya buat buku ini, aku cuma bilang, sayang aja. Kan buku ini dibantu penerjemahannya sama Kedutaan Besar Belanda. Kasihan kan penulis Belanda kalau sampai dikirain enggak bisa ngomong dan nulis yang rapi sama pembaca Indonesia yang ceriwis.Kayak bahasa yang aku pakai sekarang ini, bikin capek kamu yang baca, kan?:)

  • Marjolein
    2019-01-12 07:38

    ~Short English review below~Nederlandse thrillers en ik gaan meestal niet samen, al helemaal wanneer de schrijver ze dan laat afspelen in Amerika. Zo ook deze keer met Groene Vrijdag. Het verhaal en de schrijfstijl spraken me echt niet aan, en daarnaast zou ik het ook niet echt spannend kunnen noemen. Ik heb sindsdien nooit meer iets van deze schrijver gelezen.~~~~Maybe I should have know, because in the past I noticed that the Dutch literary thriller movement and I don't go together well, especially when they decide to place their books in America. However, I think I should authors at least once before I make such a statement, but this book was no exception. It was a real disappointment for me as I didn't like the story, or the writing.

  • Hobby
    2018-12-25 04:40

    Never give just one star on my review, but I have to do it -- and it's not because the story are bad or worse, but the translation really 'such' it ruins the whole story and of course my mood to finished it ( well I'm finish alright but with heavy hesitance )I like 'gado-gado' or you can say 'mixed-salad' but not on the book I'm reading :(more about this book, check on my review at here : http://my-mystery-readings.blogspot.c...

  • Nathalie Van Beek
    2018-12-30 03:33

    Een raar verhaal dat toch weet te boeien. Ik weet niet of ik het wel een thriller zou noemen. Het bracht me niet op het puntje van mijn stoel, maar desondanks vermakelijk.Leuk terugkerend detail in het boek is dat George Bush' strijd tegen Irak regelmatig belachelijk wordt gemaakt. Terecht volgens de huidige inzichten, maar volgens mij waren die er nog niet tijdens het schrijven van dit boek.

  • Dita
    2018-12-27 10:15

    Agak tertipu dengan "promosi" pada sampul bukunya yang mencantumkan kata-kata "thriller terbaik" belanda. Ternyata isinya mmm... ga ada momen yg "sangat menegangkan" sama sekali dan tokoh utamanya pun cukup konyol.Konsep cerita sih lumayan lah..

  • Indah Suzanne
    2019-01-09 08:26

    Buku yang bagus dan mengena, karena sandiwara dan alur cerita yang tidak penuh drama. Kisah yang berawal cukup simpel, namun tidak sesuai rencana. Sesuai judulnya, thriller, cerita seru dan penuh intrik.

  • Emiel
    2018-12-22 05:24

    Hoewel er veel schokkende dingen gebeuren in dit boek, weet Elvin Post alles toch met een bepaalde „lichtheid” en humor te beschrijven. De korte hoofdstukken lezen vlot weg en de vaart blijft er gedurende het hele boek goed in zitten. Een aardig boek.

  • Jan Saliën
    2018-12-23 03:12

    hilarious

  • Tim Calis
    2019-01-17 09:33

    Spannend, leuk en zeer vermakelijk. Weer de humor en onverwachte wendingen die Post als schrijver zo goed maken.

  • Herman
    2018-12-30 06:34

    Bagus nih buku. Ceritanya seru sampai akhir.